Wieża widokowa Suszynka | Wieże Widokowe Ziemi Kłodzkiej

Wieża widokowa Suszynka została wybudowana w 2014 roku nad miejscowością Suszyna. Stoi ona na wzniesieniu 469,2 m n.p.m, należącym do południowo-wschodniej części Wzgórz Ścinawskich. Wieżę wzniesiono z bloków piaskowca o różnej wielkości na wysokość 27 m. Jej kształt, okna, wewnętrzne schody wzdłuż ścian i wysunięte obrzeża tarasu widokowego przypominają wieżę strażniczą.

Na 22 metrze znajduje się platforma widokowa, na którą prowadzi 140 schodów. Nasi niestrudzeni podróżnicy bez trudu poradzili sobie z mini. Taras widokowy został wyposażony w cztery tablice z informacjami dotyczącymi szczytów i pasm górskich, widzianych z każdej strony obiektu, oraz krótkimi wiadomościami na temat atrakcji turystycznych na terenie Gminy Radków i Gór Stołowych.

Z wieży rozciąga się widok na: Górę Świętej Anny, Broumovskie Ściany, Górę Wszystkich Świętych, góry Stołowe, Góry Bardzkie, Góry Sowie, Góry Orlickie, Góry Złote oraz Masyw Śnieżnika.

Budowa wieży została dofinansowana z Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007–2013 w ramach projektu pod nazwą „Miejsca pełne widoków w Euroregionie Glacensis”.

W miesiącach listopad – marzec wieża widokowa Suszynka czynna jest codziennie w godz. 8.00-19.00; w miesiącach kwiecień – październik wieża jest czynna codziennie w godz. 8.00-22.00. Wstęp na wieżę jest bezpłatny.

Wizytę na wieży widokowej Suszynka warto połączyć ze zwiedzaniem Wambierzyc, zwanych Śląską Jerozolimą, oraz położonej nieopodal we wsi Kamieniec Alpakowej Kotliny.

Mam nadzieję, że udało mi się dostarczyć przydatnych informacji. Jeśli masz jakieś pytania, lub chcesz uzupełnić post swoją wiedzą, pisz śmiało w komentarzach.

Spodobał Ci się artykuł – polub, udostępnij, zostaw komentarz. Będzie mi bardzo miło!

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *