Deepspot Warszawa - najgłębszy basen do nurkowania w Europie

Znajdujący się w podwarszawskim Mszczonowie Deepspot to najgłębszy basen do nurkowania w Europie i prawdziwa gratka dla poszukiwaczy podwodnych przygód. Gdy tylko w 2020 roku otworzył swoje podwoje, natychmiast stał się jedną z największych podwodnych atrakcji na świecie.

Na powierzchni wygląda jak zwykły basen, ale gdy spojrzy się w głąb, wszystko staje się o wiele bardziej ekscytujące. Deepspot to nie tylko pionowy tunel, ale niezwykły i zaawansowany technologicznie wielostrefowy symulator warunków nurkowych, tworzący atrakcyjną podwodną przestrzeń dla nurków.

Na nurkowanie w Deepspocie wybraliśmy się z Marcinem Reifem i najlepszą ekipą z Klubu Płetwonurków Pirania we Wrocławiu.

Zanim spakujesz się i zarezerwujesz bilet, aby zobaczyć go na własne oczy, przeczytaj wpis do końca. Dowiesz się z niego wszystkiego na temat Deepspotu, aby w pełni przygotować się na tę podwodną przygodę.

Najgłębszy basen do nurkowania w Europie

Deepspot to projekt firmy Aerotunel, właściciela Flyspot (Indoor Skydiving). Jego budowa rozpoczęła się w 2018 roku, a obiekt został otwarty w grudniu 2020 roku. Natychmiast trafił na listę rekordów Guinnessa pobijając mierzący 42 metry głębokości basen, znajdujący się w Montegrotto Terme we Włoszech. Głęboki na 45m i 47cm basen mieści 9000 metrów sześciennych wody – to ponad 27 razy więcej niż klasyczny basen olimpijski.

Podwarszawski Deepspot nie cieszył się jednak rekordem zbyt długo, ponieważ w 2021 roku w Dubaju otwarto nowego giganta, liczącego 60 metrów głębokości. Niemniej jednak Deepspot z Mszczonowa pozostaje jak dotąd najgłębszym basenem w Europie.

Lokalizacja

Ten podwodny obiekt znajduje się w Mszczonowie, około 50 kilometrów od Warszawy.

Godziny otwarcia

 • Poniedziałek, środa i czwartek: 14:00 – 22:00
 • Wtorek i piątek: 9:00 – 22:00
 • Sobota i niedziela: 8:00 – 22:00

Ile kosztuje nurkowanie w Deepspot?

 • Dla osób posiadających certyfikat nurkowy ceny za nurkowanie rozpoczynają się od 229 zł.
 • W przypadku osób początkujących, nie posiadających certyfikatu nurkowego, ceny rozpoczynają się od 429 zł.

Nurkowanie rekreacyjne dla osoby nie posiadającej certyfikatu jest znacznie droższe niż cena nurkowania dla certyfikowanego nurka. Mając certyfikat nie potrzebujesz osobistego instruktora i płacisz prawie 2 razy mniej. Jeśli planujesz dużo nurkować, to posiadając certyfikat możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jeśli szukasz wysokiej jakości zajęć z nurkowania z akwalungiem, które oferują coś więcej niż szybki przegląd podstawowych umiejętności to polecamy Ci Klub Pirania.

Jeśli nie wiesz od czego zacząć to zapraszamy do przeczytania wpisu „Kurs nurkowania Wrocław | NAUI Open Water Scuba Diver”. Opowiadamy w nim o tym jak wygląda kurs nurkowania. Znajdziesz w nim wszystko co powinieneś wiedzieć, żeby rozpocząć przygodę z nurkowaniem.

Pierwsze wrażenie

Sam obiekt robi wrażenie i jest naprawdę dobrze zorganizowany. Na głębokość pięciu metrów basen przecina przezroczysty tunel dla pieszych, z którego można obserwować wszystko, co dzieje się pod wodą. W holu znajdują się też duże okna, z których można obserwować całą akcję na żywo pod wodą. Jest też restauracja serwująca szybkie posiłki.

Basen wyposażony jest w najnowocześniejsze udogodnienia. W trosce o jakość i standardy higieniczne woda w basenie przechodzi przez zaawansowany system filtracji, a także spełnia wszystkie restrykcyjne normy bezpieczeństwa.

Nurkowanie w Deepspot

 • Nurkowanie na wszystkie dostępne głębokości wymaga posiadania właściwych uprawnień i zachowania odpowiedniej ostrożności i procedur.
 • Przed rozpoczęciem nurkowania odwiedzający zobowiązani są do podpisania formularza zgody i okazania certyfikatu uzyskanego od jednej z uznanych organizacji nurkowych.
 • Deepspot dostępny jest nie tylko dla certyfikowanych nurków, ale dla wszystkich chcących spróbować swoich sił. Miłośnicy podwodnych wrażeń bez certyfikatu otrzymują więc sprzęt, instruktaż oraz stały nadzór certyfikowanego instruktora.
 • Na miejscu w cenie otrzymujemy kompletny sprzęt (bez komputera). Można przywieźć swoje ABC i automat, płetwy kaloszowe, komputer nurkowy, latarkę oraz sprzęt foto/wideo. Na nurkowanie w Deepspot należy zabrać ze sobą ręcznik i klapki. Jeśli nie mamy własnego komputera, to koszt wypożyczenia go na miejscu to 30 zł.
 • Maksymalne dopuszczalna głębokość nurkowania – zgodnie z uprawnieniami wynikającymi z posiadanego certyfikatu.
 • Podczas nurkowania należy bezwzględnie przestrzegać zasad, w tym wszelkich limitów, określonych przez organizację nurkową, dotyczy to m.in. dopuszczalnej głębokości zanurzenia, czasu przebywania na poszczególnych głębokościach, limitów nurkowań bezdekompresyjnych, zasad odbywania przystanków bezpieczeństwa, szczegółowych wymogów dla nurkowania na wstrzymanym oddechu itd.
 • Minimalny wiek – 10 lat
 • Czas dostępu do strefy basenowej – 60 minut

Atrakcje w Deepspot

W górnym obszarze Deepspot jest podzielony na przestrzenie na różnych głębokościach. Dzięki temu nadaje się nie tylko dla sportowców ekstremalnych, ale także dla początkujących nurków. W Deepspocie znajduje się również linki dla Freediverów.

Odwiedzający mogą zobaczyć więcej niż tylko kafelki basenu i wodę. Aby urozmaicić nurkowanie, basen wyposażono w szereg podwodnych atrakcji, takich jak z podwodne tunele stylizowane na świątynie Majów, czy jaskinie zdobione stalaktytami. Na głębokości 20 metrów nurkowie mogą eksplorować zatopioną łódź.

Dla kogo Deepspot?

Ogromny basen daje zarówno tym, którzy chcą rozpocząć przygodę z nurkowaniem, jak i profesjonalistom szansę nauki lub doskonalenia umiejętności w przestronnych, niemal idealnych warunkach.

Kiedy odwiedzić Deepspot?

Na nurkowanie do Mszczonowa można wybrać się o każdej porze roku. Wszystko tutaj jest zaprojektowane tak, aby goście czerpali maksimum przyjemności i czuli się komfortowo. Temperatura wody utrzymywana jest na poziomie 32 stopni, co pozwala nurkować bez pianek.

Czy warto odwiedzić Deepspot?

Jak najbardziej TAK! Deepspot to miejsce dla każdego, kto kocha wodę. Choć oczywiście basen nie da Ci poczucia przygody, jaką daje nurkowanie w wodach otwartych, jednak czeka tu na Ciebie inny rodzaj wrażeń, pełnych zabawy i emocji.

 • Deepspot to idealne miejsce do nauki i doskonalenia swoich umiejętności,
 • to bezpieczniejsze środowisko do przezwyciężenia lęków,
 • pozwala wygodnie wypróbować nowy sprzęt,
 • to miejsce, gdzie jest ciepło i spokojnie, gdy na zewnątrz panuje zła pogoda,
 • to jest coś zupełnie nowego!

Jesteś fanem nurkowania? Czy planujesz wkrótce odwiedzić Deepspot w Mszczonowie? Odwiedziłeś go wcześniej? Opowiedz nam o swoich doświadczeniach w komentarzu poniżej.  

0 Comments

No Comment.