Recenzja fotoksiążki Saal Digital Profesional- ine

Niemiecka firma Saal Digital zadomowiła się już na polskim rynku i stała się jednym z najpopularniejszych producentów fotoksiążek i nie tylko. Tym razem przyjrzeliśmy się fotoksiążce z luksusowej serii Professional.

Fotoksiążka to świetny sposób na uwiecznienie wakacji. Ponownie mieliśmy możliwość przetestowania fotoksiążki firmy Saal Digital, tym razem w wersji Profesional. Postanowiliśmy stworzyć fotoksiążkę podsumowującą nasze ubiegłoroczne wojaże.

Zdecydowaliśmy się na fotoksiążkę na błyszczącym papierze fotograficznym, w formacie 30×21 cm, oprawioną w skórę ekologiczną w białym kolorze i stroną przednią pokrytą szkłem akrylowym. Do wyboru jest również szereg innych opcji – od opraw w różnych kolorach i wzorach, w tym płótna czy imitacji drewna, przez papier matowy lub błyszczący, aż po wybór pięciu rozmiarów i formatów.

Projektowanie fotoksiążki

Do stworzenia fotoksiążki służy aplikacja Saal Design, którą ściągnąć można ze strony Saal Digital. Daje ona dużą swobodę w projektowaniu, interfejs jest przejrzysty i intuicyjny, dzięki czemu praca z samym programem jest bezproblemowa. Tak naprawdę największym problemem było wybranie zdjęć do książki z dziesiątek gigabajtów fotografii na dysku.

Tworząc fotoksiążkę można skorzystać z gotowych projektów, różnych teł i dodatkowej grafiki, albo można stworzyć fotoksiążkę bez tych narzędzi, całkowicie od podstaw. Ponieważ interesowała nas przede wszystkim jakość druku i faktyczne wykonanie książki, nie komplikowaliśmy projektu poprzez wstawianie tekstów. Oczywiście ta opcja jest dostępna i dość łatwo się z nią pracuje.

Dostawa fotoksiążki

Wydruk fotoksiążki i jej dostarczenie odbyły się zaskakująco szybko. Perfekcyjnie zapakowana przesyłka dotarła w ciągu pięciu dni od złożenia zamówienia. Czas realizacji był naprawdę ekspresowy, zważywszy na to, że firma wysyła produkty z Niemiec! Akrylowa płyta pokrywająca przednią stronę była zabezpieczona folią zapobiegającą jej zarysowaniu.

Pierwsze wrażenie

Na pierwszy rzut oka fotoksiążka Saal Digital przypadnie do gustu niemal każdemu, kto oczekuje jakości i nowoczesnego designu. Zdjęcie na froncie oprawy jest umieszczone pod dość masywnym akrylowym „szkłem”. Oprawa ze skóry ekologicznej bardzo przyjemnie leży w dłoni. Strony są precyzyjnie wklejone w oprawę, bez fałd, czy źle sprasowanych narożników.

Jakość

Jakość samej fotoksiążki jest doskonała! Począwszy od ekoskóry użytej do oprawy, poprzez papier drukarski i wykończenia, są to materiały wysokiej jakości. Strony fotoksiążki składają się ze zdjęć przyklejonych do twardego papieru, dzięki czemu są zarówno mocne, jak i elastyczne. Wierność kolorów, kontrast i ostrość zdjęć są na najwyższym poziomie.

To, co bardzo podoba nam się w fotoksiążkach od Saal Digital, to możliwość panoramicznego łączenia stron, ponieważ książka złożona jest ze sklejonych ze sobą arkuszy papieru fotograficznego, dzięki czemu jedno zdjęcie jest nieprzerwanie drukowane na dwóch sąsiednich stronach, bez żadnych defektów na łączeniu stron. Szczególnie efektownie wygląda to na zdjęciach panoramicznych, przy poziomym układzie albumu.

Cena

Całkowity koszt zamówionej przez nas fotoksiążki wyniósł 497 zł – 305 zł za 64 strony na błyszczącym papierze fotograficznym i 192,00 zł za oprawę z ekoskóry i szkło akrylowe na przednią stronę okładki.

Fotoksiążka nie wygląda tanio i tania też nie jest, choć naszym zdaniem cena jest adekwatna do poziomu i jakości produktu. Biorąc pod uwagę opisane powyżej zalety, uważamy że cena za tę elegancką i bardzo profesjonalnie wyglądającą fotoksiążkę jest całkiem uczciwa. Za profesjonalnie wykonaną pracę nie można oczekiwać nieprofesjonalnej ceny.
Tak naprawdę jej cena jest porównywalna z ceną obiadu dla rodziny z dziećmi podczas wakacji, więc zakup jej jako pamiątki po urlopie z pewnością jest wart tych pieniędzy.

Podsumowanie

Fotoksiążka Saal Digital, którą zrecenzowaliśmy, jest obecnie jedną z najlepszych w fotoksiążek na rynku. Może posłużyć jako fajna pamiątka lub elegancki prezent. Jesteśmy zadowoleni zarówno z procesu przygotowania, jak i wyniku. Od siebie możemy tylko polecić fotoksiążkę z serii Professional firmy Saal Digital.

Saal Digital fotoksiążka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *