Stół turystyczny Coleman Pack Away Table For 4

Meble turystyczne są ważnym elementem każdego wypoczynku. To one sprawiają, że biwak na łonie natury jest przyjemny i wygodny. Solidny stół i wygodne siedzenia pozwalają delektować się posiłkiem, oraz cieszyć się komfortem i funkcjonalnością na najwyższym poziomie.

Jak wybrać składany stół kempingowy?

Mimo że stół i krzesła turystyczne są z pozoru prostymi meblami o jasno określonej funkcji, ich wybór i dopasowanie do własnych potrzeb to nie taka prosta sprawa. Funkcjonalność i wygoda zależy tu od bardzo wielu czynników. Na co więc zwrócić uwagę, wybierając meble turystyczne?

Oprócz oczywistych kryteriów, takich jak praktyczność, niezawodność, lekkość i łatwość montażu, istnieje wiele drobnych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę. Starannie oceniając wszystkie zalety i wady, porównując funkcjonalność produktu z własnymi wymaganiami, możemy wybrać najlepszy zestaw turystyczny i zapewnić sobie komfort podczas podroży.

Wybierając składany stół turystyczny, należy zwrócić uwagę na aspekty takie jak:

– Stabilność i trwałość

Materiał do produkcji mebli turystycznych powinien być dobierany z uwzględnieniem specjalnych warunków eksploatacji. Powinien być odporny na wilgoć, wysokie temperatury, łatwy do czyszczenia, a także nie powinien blaknąć na słońcu.

Aby zapewnić doskonałą ochronę producenci sprzętu outdoorowego i mebli kempingowych oferują szeroki wybór stołów i krzeseł wykonanych z różnych materiałów. Stoły turystyczne mogą mieć blaty wykonane z tworzywa sztucznego, aluminium, płyty MDF, sklejki itp. Aluminiowe stoły turystyczne mają maksymalną wytrzymałość i trwałość. Przeznaczone są do intensywnego użytkowania w najcięższych warunkach pogodowych – deszcz, śnieg, grad, czy letnie upały są im obojętne. Również gorąca patelnia, ani uderzenie nożem podczas krojenia nie uszkodzą metalowego blatu.

Ponieważ meble turystyczne są tworzone w formacie konstrukcji składanej, ważne jest zapewnienie niezawodności mechanizmów mocowania produktu po rozłożeniu.

– Rozmiar, kształt i konstrukcja nóg

Jednym z głównych kryteriów, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze jest liczba osób, które zasiądą przy stole, oraz jego kształt – kwadratowy, prostokątny, okrągły lub owalny. Ze względu na swoją wszechstronność, kompaktowość po złożeniu, łatwość użytkowania oraz przystępną cenę najbardziej popularne na rynku są zdecydowanie stoły z prostokątnym blatem.

Należy zwrócić uwagę na cechy konstrukcyjne nóg, ponieważ ten czynnik jest niezwykle ważny dla stabilnego ustawienia mebli kempingowych na różnych powierzchniach. Nogi są najczęściej aluminiowe, chociaż w konstrukcjach wzmocnionych przeznaczonych do dużych obciążeń stosowana jest też stal nierdzewna. Równoległe nogi nie mają najwyższej wytrzymałości, za to są bardzo wygodne w użyciu. Krzyżowe nogi stołu mogą powodować pewien dyskomfort siedzących przy nim osób, ale gwarantują doskonałą stabilność konstrukcji. Teleskopowe zdejmowane nogi to najlepsza opcja we wszystkich przypadkach, gdy trzeba rozłożyć składany stół i krzesła na nierównym terenie.

– Kompaktowe wymiary i umiarkowana waga produktu

Przede wszystkim meble te powinny być stosunkowo lekkie i mobilne. Dzięki temu łatwo będzie je przenosić w dogodne miejsce. Oczywiście niewielka waga nie powinna być osiągana kosztem wytrzymałości produktu.

Jedną z najważniejszych cech jest składana konstrukcja. Stół z krzesłami po złożeniu powinien zajmować niewiele miejsca, dlatego lepiej od razu kupić komplet mebli, w którym stolik po złożeniu wygląda jak mała walizka. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić miejsce podczas transportu, a także ułatwia przenoszenie. Ponieważ wypady na łono natury wiążą się z koniecznością spakowania sporego zestawu przedmiotów, z których nie można zrezygnować, rozmiar ma ogromne znaczenie.

– Estetyczny wygląd

Funkcjonalność i wygoda to podstawa, ale nie można zapomnieć o wyglądzie. Stylowy, nowoczesny design, choć nie jest głównym kryterium wyboru, nadal ma znaczenie.

Składany stół turystyczny z ławkami Pack Away Table For 4

Potrzebowaliśmy zestawu, który byłby wytrzymały, praktyczny, ale i kompaktowy po złożeniu. Porównując właściwości różnych zastawów z własnymi wymaganiami dotyczącymi mebli kempingowych, wybraliśmy dla siebie składany stół turystyczny z ławkami Pack Away Table For 4 marki Coleman. Zestaw testowaliśmy podczas obozu we Włoszech.

Najważniejsze cechy:

  • Miejsce dla: 4 osób
  • Ławki składają się na płasko i przechowują wewnątrz stołu
  • Materiał, z którego wykonane są meble jest mocny i trwały
  • Wyściełane pokrowce na siedzenia można zdjąć do prania
  • Wygodny uchwyt do przenoszenia
  • Wymiary otwartego stołu (szer. x gł. x wys.): 90 x 57 x 70 cm
  • Wymiary stołu po zamknięciu (szer. x gł. x wys.): 90 x 30 x 9 cm
  • Wymiary ławek (szer. x gł. x wys.): 93 x 27 x 40 cm
  • Waga: 10,5 kg

Zestaw Coleman Pack Away to ultracienka i kompaktowa konstrukcja, w której zastosowano nowoczesne, wysokiej jakości materiały o dużej odporności na zużycie i zdolności do wytrzymania negatywnego wpływu czynników zewnętrznych. Wykonany z wytrzymałego aluminium zestaw z dwoma ławeczkami przeznaczony jest do intensywnego użytkowania również w najcięższych warunkach pogodowych – od wilgoci po ekstremalne temperatury. Stół i ławki są odporne na plamy, dzięki czemu są łatwe do czyszczenia. Ławki są wyściełane odpornymi na działanie czynników UV pokrowcami, które można zdjąć do prania.

Choć zestaw zaprojektowany jest tak, aby wygodnie pomieścić cztery osoby, to z dziećmi spokojnie mieścimy się w piątkę.

Szybki montaż i demontaż sprawiają, że jest to idealny zestaw na rodzinne wypady. Niezależne ławki mocuje się do spodu stołu, który sam składa się na pół, co bardzo ułatwia transport i przechowywanie. Po złożeniu składany stolik przypomina walizkę z rączką. Jest na tyle płaski, że z łatwością zmieścił się w bagażniku, zajmując jedynie niezbędne minimum miejsca. 

Stół turystyczny z ławkami Pack Away Table For 4, jak i wiele innych mebli kempingowych możecie kupić na Campingshop.pl. W szerokiej gamie produktów każdy znajdzie coś dla siebie. Od stolików turystycznych, krzeseł, po szafki i inne meble kempingowe. Ten internetowy sklep od wielu lat cieszy swoich klientów ogromnym wyborem wysokiej jakości sprzętu do turystyki, sportu i aktywności na świeżym powietrzu, służąc radą i pomocą w doborze odpowiedniego produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *