basen nowa ruda - godziny otwarcia, parking, informacje praktyczne

Na ten obiekt Nowa Ruda czekała wiele lat! Podgrzewana woda, wodny plac zabaw, nowe niecki basenowe, brodzik z fontannami, zjeżdżalnia a także tor pływacki. Mieszkańcy miasta nad Włodzicą mogą się cieszyć z nowoczesnego basenu.

Basen Nowa Ruda

Nowy basen powstał w miejscu obiektu, który z powodu fatalnego stanu technicznego został zamknięty wiele lat temu. Teraz zmieniło się tu wszystko. Basen w Nowej Rudzie, w ostatnim czasie przeszedł kompleksową modernizację. Dziś jest to piękny nowoczesny obiekt z częścią rekreacyjną.

Basen w Nowej Rudzie wybudowano jeszcze przed II wojną światową. Zamknięto go w roku 2012 i wyburzono w 2019 roku, a ten, który powstał tam obecnie, jest właściwie wybudowany od podstaw. Elementem przypominającym dawny obiekt jest wieża do skoków.

Po rewitalizacja na obiekcie znajdują się:

  • dwa duże baseny z podgrzewaną wodą
    • basen sportowy z wieżą do skoków
    • mniejszy basen rekreacyjny zrobiony z myślą o najmłodszych.
  • brodzik z fontannami i małą zjeżdżalnią dla dzieci
  • dwa boiska do gry w siatkówkę plażową

Otoczenie basenu zostało przyjemnie zaaranżowane. Wokół jest sporo zieleni i wielobarwnych kwiatów. 

Jedną z najbardziej popularnych podwodnych atrakcji basenu rekreacyjnego jest rwąca rzeka. Zamontowane w ścianie specjalne dysze niosą użytkowników dzikiej rzeki wraz z prądem wody. Mając na celu zapewnienie dzieciom jeszcze większej frajdy, basen ten został dodatkowo wyposażony w wodne atrakcje, takie jak grzybek wodny, ślizgawki i kręconą zjeżdżanie.

Nad bezpieczeństwem czuwa kilku ratowników, niektórzy przechadzają się po terenie, inni siedzą na swoich stanowiskach.

Słyszeliśmy, że basen jest mocno oblegany. Kiedy pojawiliśmy się przed wejściem, było raczej pusto. W sobotę słońce często chowało się za chmurami. Nas to jednak nie zraziło, bo byliśmy zdeterminowani, aby zrelaksować się w wodzie.

W niedzielę zaroiło się tutaj nie tylko od ręczników i koców, ale także dmuchanych pączków, czy jednorożców. Mimo wszystko teren jest tak duży, że nie czuliśmy, iż siedzimy czy pływamy w tłumie. Panowała luźna atmosfera, widać, że wszyscy chcieli po prostu mile spędzić czas.

Do dyspozycji korzystających są również przestronne przebieralnie, toalety i natryski.

Ponadto na terenie kompleksu zlokalizowany jest punkt gastronomiczny i kawiarnia prowadzona przez właściciela słynnej noworudzkiej „Białej Lokomotywy„.

Informacje praktyczne

Lokalizacja

Basen znajduje się przy ul. Aleksandra Fredry 41 w Nowej Rudzie.

Godziny otwarcia i ceny biletów

Z atrakcji wodnych tego nowoczesnego kąpieliska można korzystać w godzinach od 10.00 do 19.00. Można z niego korzystać także w chłodniejsze dni, bo woda w basenie jest podgrzewana.

Wstęp na basen jest bezpłatny!

Parking

Tuż przy basenie znajduje się bezpłatny parking. Niestety nie jest on zbyt duży i ciężko znaleźć wolne miejsce, szczególnie w weekend. Na terenie parkingu znajdują się wyznaczone miejsca parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami.

Odkryty basen w otoczeniu zieleni — to jest to! Musimy przyznać, ze to miejskie kąpielisko robi naprawdę bardzo dobrze wrażenie. Zwłaszcza że wstęp do niego jest bezpłatny!

Nowa Ruda – co warto zobaczyć?

Przy okazji wizyty w Nowej Rudzie, warto znaleźć chwilkę czasu na zwiedzanie i poznanie historii miasta. Co warto zobaczyć w Nowej Rudzie? Odpowiedź znajdziecie we wpisie Nowa Ruda – 10 miejsc, które musisz odwiedzić.

Mamy nadzieję, że udało mi się dostarczyć przydatnych informacji. Jeśli masz jakieś pytania, lub chcesz uzupełnić post swoją wiedzą, pisz śmiało w komentarzach.

Spodobał Ci się artykuł – polub, udostępnij, zostaw komentarz. Będzie nam bardzo miło!

Basen Nowa Ruda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *