Mandoria Park Rozrywki koło Łodzi

Mandoria to największy zadaszony rodzinny park rozrywki w Polsce. Spośród innych parków rozrywki wyróżnia się architekturą. To prawdziwe miasteczko w stylu renesansowym. Renesans to czas burzliwego rozwoju sztuki i nauki. To wiek odkrywców i podróżników. Musimy przyznać, że twórcom parku udało się oddać charakter epoki.

Wyprawa do parku rozrywki to doskonały sposobów na spędzenie dnia z rodziną. Kilka godzin beztroskiej zabawy i mnóstwo śmiechu – to jest to, czego nam potrzeba by zrelaksować się i odzyskać energię po tygodniu spędzonym w ciągłym biegu. Większość parków rozrywki znajduje się na zewnątrz i jest otwarta tylko w cieplejszych miesiącach roku. Na szczęście niektóre parki rozrywki oferują kolejki górskie, karuzele, przejażdżki i inne wesołe zabawy przez cały rok. Takim całorocznym parkiem jest Mandoria Miasto Przygód.

Mandoria – Informacje ogólne

Mandoria znajduje się na terenie Miasta Mody PTAK w Rzgowie koło Łodzi. Park został otwarty w lipcu 2021 roku jako całoroczny park rozrywki z rollercoasterem, karuzelami i wieloma innymi przyjaznymi dzieciom ekscytującymi przejażdżkami.

Obecnie wszystkie atrakcje mieszczą się w hali, podobno w kolejnych latach, planowane jest powiększenie parku o część zewnętrzną. Liczne atrakcje znajdują się w ogromnych salach, które umożliwiają wizytę w parku rozrywki bez względu na pogodę.

W tej bajecznej krainie, stylizowanej na miasto handlowe z XVI wieku, znajdują się kręte drogi, kamienice, tawerna i animatorzy przebrani w renesansowe stroje. Mandoria ma swój rynek, zatokę z portem, a także bank, bazar, trzy restauracje, kawiarnię i bar.

Godziny otwarcia

Mandoria otwarta jest codziennie od 10:00 do 20:00.

Jak dojechać do Mandorii?

Mandoria znajduję się w miejscowości Rzgów pod Łodzią przy drodze krajowej nr 1. Wygodny dojazd do niej zapewnia bliskość głównego węzła komunikacyjnego, czyli skrzyżowania autostrady A1 (Gdańsk – Katowice) z drogą ekspresową S8 (Białystok – Warszawa – Wrocław).

Na zmotoryzowanych gości czeka duży bezpłatny parking.

Opłaty za wstęp

Całodniowy bilet dla dzieci o wzroście powyżej 85 cm kosztuje 99 zł.

Istnieje możliwość zakupienia biletów w Parku, lub z wyprzedzeniem online na stronie Mandorii.

W Mandorii można zrealizować Bon Turystyczny, a także honorowana jest Karta Dużej Rodziny. Aktualnie obowiązująca zniżka to 10 zł na każdy kupowany bilet.

Czy warto odwiedzić Mandorię z małymi dziećmi?

Jak większość parków rozrywki, Mandoria jest odpowiednia zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy uwielbiają wszelkiego rodzaju pokazy, atrakcje i przejażdżki, choć zapewne najbardziej przypadnie do gustu rodzinom z dziećmi w wieku 3-12 lat.

Większość atrakcji jest dostępna już dla dzieci, które mają powyżej 90 cm wzrostu.

Atrakcje Mandorii

Przy wejściu do Mandorii warto wziąć bezpłatną mapę parku z rozmieszczonymi atrakcjami.

W Mandorii znajduje się ponad 20 różnych atrakcji. Wszystkie mają swoje unikalne nazwy i są wystylizowane zgodnie z tematem parku.

 • Merkant
 • Skarbiec
 • Klejnot
 • Karawana
 • Galeon
 • Zatoka Piskorza
 • Strzelnica
 • Latarnia Leonarda
 • Bastion
 • Wrak
 • Rybak Bartek
 • Barbakan
 • Szalupy
 • Ratusz
 • Beczki
 • Mroczny Dwór
 • Królestwo Piękna
 • Orkiestra Błaznów
 • Bal Butów
 • Obręcze Szczęścia
 • Bam – Baryłka
 • Mocarze
 • Pustynny Wyścig
 • Kaczki Dziwaczki

Do naszej subiektywnej listy TOP 10 należą:

Merkant – jedną z głównych atrakcji parku, najdłuższy w Polsce roller-coaster „pod dachem”. Niestety to atrakcja z najdłuższym czasem oczekiwania. 

Mroczny Dwór gdzie wagoniki, niemal w zupełnych ciemnościach, poza jazdą w przód po torze w kształcie ósemki, kręcą się wokół własnej osi.

Latarnia Leonarda czyli unoszące się nad ziemię rowerki. Im szybciej pedałujemy, tym wyżej się unosimy.

Olbrzymi Galeon wirujący nad portem, na którym można zmierzyć się z dzikimi falami.

Nasze serca podbiła Karawana – największa w Polsce dwupoziomowa karuzela wenecka. Zupełnie jakbyśmy przenieśli się w czasie. Karuzela wyróżnia się mnóstwem detali, a każdy szczegół jest wypieszczony. Jest wkomponowana w klimat, miejsce, bardzo tu pasuje.  

Oczywiście w Mieście Przygód nie mogło zabraknąć klasycznej karuzeli łańcuchowej – Klejnot, którą oczywiście dołączmy do naszego zestawienia.

Barbakan – Ogromna rodzinna zjeżdżalnia z aż 6-cioma torami. To zapewne jedna z najdłuższych zjeżdżalni, na jakiej mieliśmy okazję zjeżdżać.

Bal Butów to atrakcja, której nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, czyli jazda bez trzymanki i ze wciśniętym pedałem gazu. W mandoriańskiej odmianie klasycznych samochodzików, zderzające się auta wyglądają jak buty. A wszystko to w przepięknej sali balowej.

Beczki – zawrót głowy w kręcących się beczkach po winie.

Skarbiec czyli labirynt z niezliczoną ilością luster, poddających w wątpliwość percepcyjne zdolności zmysłów. Łatwo do niego wejść, ale wyjść już niekoniecznie. W takim pomieszczeniu widzisz setki swoich odbić i nie jesteś pewien w którą stronę iść.

Bardzo spodobał nam się pomysł z animatorami w strojach z epoki, którzy nie tylko przechadzają się wśród gości, ale też zabierają dzieci na karuzele i organizują zabawy.

Oficjalnymi maskotkami parku są fretki Lili i Raskala.

Jedzenie w Mandorii

Dla dyspozycji gości znajduje się bogato wyposażona strefa gastronomiczna, dzięki czemu w Mandorii można spędzić cały dzień! Na bulwarze w Mandorii znajduje się kawiarnie, bar „Trzy Dzwony” oraz trzy tematyczne restauracje, w których można skosztować mandoriańskich potraw. 

Na uwagę zasługuje fakt, że na teren Mandorii można też wnosić własne jedzenie.

Podsumowanie

Mandoria zrobiła na nas bardzo dobre wrażenie. Wszystko jest pięknie dopracowane, nowe i przyjemne dla oka. Bardzo fajny park rozrywki dla dzieci i dorosłych. Kolorowe budynki, animatorzy i muzyka w tle tworzą wyjątkową atmosferę. Bawiliśmy się doskonale i szczerze polecamy.

To był nasz raport z wizyty. Jak zawsze czekamy na Wasze opinie, komentarze i pytania!

8 komentarzy

 1. Wow! Miasteczko wygląda niesamowicie. Fakt, że znajduje się niedaleko Łodzi tym bardziej przekonuje nas do odwiedzin. Niestety poczekamy aż Junior podrośnie trochę, żeby i on miał frajdę z takiego wyjazdu. Ps. Latarnia Leonarda nas mega ciekawi ?

 2. Duze kolejki do bonow turystycznych (3h) do roller costera (2h),do restauracji (2h).Brak mozliwosci onlinoeego kupienia biletow na bony turystyczne,zbyt duza ilosc lidzi wpusczana na obiekt w ciagu doby.Oczekiwanie na mozliwosc skorzystania z atrakcji to tragedia.

  kuba
 3. Park ogromny i cudowny! Gratulacje! Przy tej ogromności wielkie nieporozumienie z toaletami – przed wejściem do parku i na końcu parku ewentualnie możesz skorzystać, bo w środku parku nie ma szans. Małe dziecko, któremu nagle zachce się do toalety nie ma szans na dobiegnięcie w tłumie i załatwienie potrzeby (jeśli tam też nie ma kolejki!). Na dodatek w pierwszej wejściowej toalecie brak przewijaka dla małych dzieci. Trzeba więc biec przez cały park żeby dotrzeć do przewijaka na końcu parku (jeżeli dopiero rozpoczęliśmy swą przygodę). Drugim minusem jest to, że vouchery zniżkowe do gastronomii trzeba wydrukować. Kod QR nie jest honorowany w stoiskach gastronomicznych. Jeżeli ktoś jest bardzo głodny, to niech zamówi i idzie na którąś z atrakcji. Na 2 pizze czekaliśmy 40 minut!!!

  Katarzyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *