Drewniana mapa świata na ścianę 3D LosokaWood

Ogromna drewniana mapa świata to coś, o czym marzy każdy miłośnik podróży. To także stylowy dodatek do domu, który idealnie pasuje do każdego wnętrza.

Drewniana mapa świata doskonale uzupełnia każde wnętrze. Zawsze chcieliśmy mieć taką mapę i w końcu się doczekaliśmy. Spośród wielu wersji map dostępnych w sklepie LosokaWood zdecydowaliśmy się na mapę o wymiarach 210 x 130 cm, z granicami państw, nazwami krajów i stolic. Składa się ona z trzech warstw drewna, które są ze sobą sklejone. Wiele drewnianych elementów, precyzyjnie łączą się ze sobą, dzięki czemu mapa uzyskuje piękny trójwymiarowy efekt. Mapa od pierwszego wejrzenia zachwyca szczegółowością wykonania i niebanalnym designem.

Wykonanie

Mapa od początku do końca jest produkowana w Polsce. Składa się z drewnianych paneli wykonanych z drewna brzozowego. Każdy element jest wykonany z niezwykłą starannością. Drewno pokryte jest impregnatem w różnych kolorach na bazie wody, dzięki czemu jest bezpieczna i bezwonna. Cieniowanie może być jaśniejsze lub ciemniejsze w zależności od użytego drewna.

Mapa dostępna jest w wielu wersjach kolorystycznych. Zamawiając mapę można wybrać nie tylko spośród 7 podstawowych kolorów, ale również istnieje możliwość dowolnego mieszania ich tak, aby uzyskać niepowtarzalny efekt.

LosokaWood oferuje mapy w 3 rozmiarach:

 • 120×75 cm
 • 160×100 cm
 • 210×130 cm

Do wyboru jest też kilka dostępnych opcji:

 • granice + nazwy państw
 • granice + nazwy państw i stolic
 • granice + nazwy państw i stanów
 • granice + nazwy państw, stolic i stanów

W naszej wersji wszystkie nazwy krajów i miast są w języku angielskim. Można również zamówić mapę w języku polskim.

Wybór map jest na tyle duży, że bez problemu każdy znajdzie coś, co będzie w stu procentach spełniało jego oczekiwania.

Montaż drewnianej mapa świata

Montaż mapy na pierwszy rzut oka może wydawać się skomplikowany, ale w rzeczywistości instalacja jest naprawdę prosta, każdy sobie z nią poradzi. Wszystkie niezbędne elementy znajdują się bezpośrednio w pakiecie. Aby poprawnie umieścić mapę na ścianie, wystarczy postępować zgodnie z instrukcją. Dzięki załączonemu szablonowi można starannie ułożyć poszczególne kontynenty, a za pomocą dwustronnej taśmy klejącej z łatwością przykleić je do ściany.

 

Zaczęliśmy od ułożenia trzech części szablonu na podłodze i sklejeniu ich w całość. Następnie przy użyciu taśmy malarskiej gotowy szablon przykleiliśmy do ściany w kilku miejscach. Za pomocą taśmy mierniczej (również dołączonej do zestawu) zmierzyliśmy odległość od sufitu, aby upewnić się, że umieścimy mapą w poziomie.

Przykleiliśmy kawałki taśmy dwustronnej do wszystkich elementów mapy. Naszym zdaniem najtrudniejszą częścią umieszczenia drewnianej mapy na ścianie jest przyklejenie dwustronnej, akrylowej taśmy 3M z tyłu każdego kawałka. Odklejanie warstwy ochronnej taśmy jest dość żmudne i czasochłonne. Jednak taśma jest bardzo mocna i jest bardzo mało prawdopodobne, aby kawałek kiedykolwiek odpadł. Co ważne, w razie konieczności malowania ścian lub przeprowadzki, możliwy jest demontaż mapy. Po podgrzaniu dwustronnej taśmy suszarką do włosów, dużo łatwiej odchodzi ona od ściany.

Przykleiliśmy wszystkie elementy mapy do ściany wg kolejności zalecanej przez producenta. Zaskakujące jest to, z ilu elementów składa się mapa i z jaką precyzją są wykonane. Cała mapa składa się z 11 dużych elementów i około 50 wysp.

Cały proces montażu mapy zajął nam ok 4 godzin.

Szczegóły

Szczegóły były na liście głównych kryteriów przy wyborze mapy. Z niezwykłą dokładnością przedstawione są nie tylko kontynenty i duże wyspy. Granice krajów są również świetnie zachowane.

Mapa jest elementem dekoracyjnym, nie mapą polityczna – niektóre mniejsze wyspy musiały zostać pominięte ze względu na skalę, w jakiej zrobiona jest mapa.

Wrażenia

Drewniana mapa świata LosokaWood idealnie nadaje się do dekoracji mieszkania. Mapę łatwo montuje się na ścianie, a dzięki zastosowaniu taśmy dwustronnej 3M nie pozostawia na niej trwałych śladów. 

Mapa odznacza się niesamowitym poziomem szczegółowości i jakości.

Chociaż drewniana mapa świata jest piękna sama w sobie, jedną z kluczowych jej funkcji jest możliwość zaznaczania miejsc w których już byliśmy, dzięki uroczym, drewnianym znacznikom.

Bardzo fajnym dodatkiem do mapy są też drewniane samoloty, łodzie, delfinki a nawet kompas, który dodaje mapie uroku.  

Mapa nie tylko stanowi piękną i oryginalną dekorację, ale też jest świetnym gadżetem edukacyjnym dla naszych młodych odkrywców. 

Najważniejsze cechy mapy świata LosokaWood

 • ścienna drewniana mapa 3D z najwyższej półki, dzięki której możemy przenieść cały świat na ścianę swojego domu
 • składa się z drewnianych paneli wykonanych z drewna brzozowego
 • wielowarstwowy projekt 3D
 • naniesione granice, nazwy krajów i stolic, do wyboru w języku polskim lub angielskim
 • wycinana przy użyciu wysokiej jakości technik i materiałów przyjaznych dla środowiska
 • elementy mapy są bejcowane w różnych kolorach
 • łatwa instalacja, dzięki zawartemu w zestawie szablonowi i specjalnej akrylowej taśmy dwustronnej
 • łatwa w utrzymaniu czystości, naturalna powierzchnia drewna
 • zestaw zawiera dodatkowo drewniany kompas, drewniane łodzie i samoloty, które można przymocować do ściany obok mapy
 • Ty i twoja rodzina będziecie się świetnie bawić podczas jej montażu

Mamy nadzieję, że opinia była dla Ciebie pomocna. Jeśli będziesz zainteresowany zakupem mapy LosokaWood do własnego domu, to możesz zaoszczędzić 10% podając przy zakupie kod rabatowy phototravel.

2 komentarze

 1. Mapa idealna dla zapalonych podróżników! Fajnie uzupełnia pustą ścianę w salonie. Znakomita dekoracja, bardzo mi się podoba. Ale trzeba mieć na nią kaaaaawał ściany. Fajna rozrywka przy jej montażu, z tego co widzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *