Festiwal kreatywnej fotografii Olympus Perspective Playground we Wrocławiu

Festiwal kreatywnej fotografii Olympus Perspective Playground zawitał do Wrocławia. Ta interaktywna wystawa sztuki z unikatowymi instalacjami, rzuca wyzwanie fotograficznym umiejętnościom. Pozwala uwolnić wyobraźnię, a przede wszystkim dobrze bawić się fotografią. Niezależnie od tego czy jesteś entuzjastą, czy profesjonalnym fotografem Olympus Perspective Playground dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń.

 

W 2013 roku Olympus wpadł na pomysł zorganizowania wielkiego wydarzenia promującego swój najnowszy aparat z serii OM-D. Stworzono olbrzymi „plac zabaw” dla fotografów, w którym wykorzystano różne światła, kolory i instalacje wywołujące iluzje optyczne zaprojektowane przez znanych artystów.

Od tego czasu wystawa gościła w kilkunastu miastach w Europie, m.in w Berlinie, Paryżu, Barcelonie, Kopenhadze i Amsterdamie, prezentując na każdej wystawie niepowtarzalne motywy artystyczne. W całej Europie wystawy odwiedziło do tej pory ponad 400 000 osób!

W ramach Perspective Playground Olympus ponownie współpracuje ze światowej sławy artystami, takimi jak Morag Myerscough, Luke Morgan, Humatic, Marcus Doering, Ben Lauber, Juan Manzanares Suárez oraz Cristian Santandreu. Tym razem przekształcili oni starą zajezdnię tramwajową „Dąbie” przy ul. Tramwajowej we Wrocławiu w prawdziwe dzieło sztuki.

 

Olympus Perspective Playground we Wrocławiu

Olympus Perspective Playground w Czasoprzestrzeni we Wrocławiu

 

Eksponowane na ponad 2000 m2 obiekty artystyczne wyrażają indywidualną wizję artystów i pokazują, czym jest dla nich percepcja wzrokowa i jak można jej bardziej świadomie doświadczać.

Odwiedzający mają możliwość wypożyczenia przy wejściu mobilnych bezlusterkowców OM-D oraz PEN i przetestowania ich w pełnej funkcjonalności do granic możliwości. Wypożyczanie ich jest całkowicie bezpłatne, a każdy wypożyczający otrzymuje w prezencie kartę pamięci z wykonanymi przez siebie zdjęciami.

Zabawne, interaktywne i wciągające instalacje pozwalają na ogromną swobodę projektowania obrazów. Poprzez różnorodne efekty świetlne, zmiany perspektywy lub specjalne materiały uzyskujemy niezwykle oryginalne zdjęcia. 

 

Olympus Perspective Playground w zajezdni Dąbie we Wrocławiu

Olympus Perspective Playground w Polsce - fotorelacja z wydarzenia

Olympus Perspective Playground - malowanie światłem i testy aparatów Olympus

Olympus Perspective Playground fotorelacja

 

Perspective Playground pokazuje także jak ogromne znaczenie mają obiektywy i technologie optyczne wykorzystywane w aparatach fotograficznych w naukach przyrodniczych i medycynie.

W ramach Olympus Perspective Playground odbywają się również warsztaty prowadzone przez doświadczonych i uznanych fotografów, takich jak Marcin Dobas, czy Jakub Kaźmierzyk.

Zachwyciła mnie skoncentrowana kreatywność, podróż odkrywcza przez kolejne pomieszczenia, zaskakujące obrazy, zabawa zmysłami i oczywiście możliwość  fotografowania w tak niecodziennej scenerii!

 

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z wrocławskiej odsłony Olympus Perspective Playground!

 

 

13 komentarzy

  1. Fajna sprawa ta wystawa! W ogóle Olympus organizuje fajne rzeczy. Niedawno byłam na ich warsztatach fotograficznych, które prowadził Jakub Kaźmierczyk i bardzo dużo się nauczyłam. Jakub i Marcin Dobas prowadzili też prelekcje o fotografii na wydarzeniu blogowym Środa Dzień Bloga i obydwie były świetne. Ludzie z pasją i dobrze przekazujący wiedzę 🙂

  2. Niesamowite! Sam koncept jest świetny, a jeszcze te zdjęcia. Naprawdę rewelka. Mam nadzieję, że wystawa pojawi się też w Krakowie. Muszę ją zobaczyć i poszaleć! Przypominamy mi to trochę zabawę w Pompidou w Paryżu, gdzie każda sala była na swój sposób kreatywna i inna.

    Globfoterka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *