Malta, Comino - Blue Lagoon - jedna z najbardziej malowniczych zatok w rejonie Morza Śródziemnego i jedna z największych atrakcji Malty. Miejsce, które trzeba zobaczyć na Malcie! atrakcje dla dzieci na Malcie, ciekawe miejsca na Malcie, darmowe atrakcje Malty

Między wyspą Gozo i północnym brzegiem Malty znajduje się mała wysepka Comino, na której można zobaczyć jedną z najbardziej malowniczych zatok w rejonie Morza Śródziemnego – Blue Lagoon.

Comino jest niezwykłym miejscem, idealnym do spędzenia letniego dnia. Dzieci mogą cieszyć się wodą bez obawy o wysokie fale czy głęboką wodę. Spokojne wody sprawiają, że jest ona także doskonałym miejscem do nurkowania. To idealne miejsce na relaks, gdzie jasne morze oświetlone ciepłymi promieniami słońca pięknie kontrastuje z jałową ziemią Comino. Warto udać się na spacer wzdłuż wybrzeża – widoki zapierają dech w piersiach.

Każdy kto przyjedzie na Maltę powinien wybrać się na Comino, nieważne czy lubi leżeć cały dzień na plaży, czy kocha wędrówki – widoki są wspaniałe!

Na Comino istnieją regularne połączenia. Istnieje wiele łodzi, zwłaszcza w sezonie, które odpływają na Comino co 30 minut z terminala Cirkewwa na Malcie lub z Mgarr na Gozo. Z Cirkewwa, przejażdżka łodzią na Błękitną Lagunę trwa około 30 minut, z Mgar nieco mniej. Koszt to około 10 euro za bilet w obie strony.

Osoby zakwaterowane w okolicach Valetty mogą rozważyć rejs wycieczkowy na Comino ze Sliemy – w zależności od operatora koszt to ok. 15 euro – napoje bezalkoholowe, piwo i transfer do portu w Sliemie są wliczony w cenę. My wybraliśmy rejs ze Sliemy i zamiast jechać przynajmniej godzinę autobusem na drugi koniec wyspy z St Julian do Cirkewwa mogliśmy cieszyć się ok. 1,5 godzinnym rejsem na Blue Lagoon.

Hania i grupa hiszpańskich dziewczyn od razu przypadły sobie do gustu.

En nombre de Hania damos las gracias por pasarlo bien
a nuestras amigas de España. Saludos.

Warto wybrać się trochę dalej poza Blue Lagoon. Ze szczytu można podziwiać całe wybrzeże, w pobliżu wyspy Gozo. Jeśli zejdzie się w dół, można także popływać i podziwiać łuki i wspaniałe formacje skalne utworzone przez siły natury.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *