Marsaxlokk jednym z symboli Malty ubarwiającym krajobraz wybrzeża. To największy port rybacki na Malcie. Pomimo sporej liczby turystów miasteczko nie straciło swojej idyllicznej atmosfery, a życie płynie tu w nieco spowolnionym tempie. Setki kolorowych łódek dodają pejzażowi Marsaxlokk szczególnego uroku.

Marsaxlokk ta malownicza wioska rybacka położona w zatoce na południowym wybrzeżu Malty.

Główne atrakcje Marsaxlokk to tętniący życiem codzienny targ i łodzie rybackie – Luzzu, które nieustannie odbijają się w wodach zatoki. Te tradycyjne drewniane, radośnie pomalowane łodzie rybackie o kształcie niezmiennym od czasów fenickich, stały się symbolem wyspy. Większość z nich jest czerwona, żółta lub błękitna z oczami Ozyrysa na dziobie, które mają odstraszać złe duchy.

Targ rybny w Marsaxlokk

Na nabrzeżu codziennie dostępne są świeże produkty. Najlepiej jest dotrzeć na targ przed 8 rano, aby uniknąć tłumów i podziwiać stosy sezonowych owoców, warzyw i świeżo złowionych ryb. W niedziele odwiedzający gromadzą się na targu z całej wyspy, aby kupować różnorodne produkty, od wykwintnych lokalnych ręcznie robionych koronek, lnianych obrusów i delikatnej biżuterii po wyśmienite przyprawy i maltański miód.

Targ jest otwarty codziennie, ale najlepiej w niedzielę rano. Do Marsaxlokk najłatwiej dojechać autobusem 81 z dworca autobusowego Valletta. Droga do wioski zajmuje około 35 minut.

 Restauracje z owocami morza

To fotogeniczne małe miasteczko jest jednym z najlepszych miejsc na Malcie, gdzie można odpocząć i zjeść bardzo świeże ryby. Grzechem byłoby nie spróbować w Marsaxlokk świeżutkich śródziemnomorskich owoców morza i lokalnego wina, szczególnie w urokliwej restauracji w tak niecodziennej scenerii.

 

Mam nadzieję, że udało mi się dostarczyć wielu przydatnych informacji na temat Marsaxlokk i jego atrakcji. A może masz też wskazówkę lub dwie? Podziel się w komentarzu!

Spodobał Ci się artykuł – polub, udostępnij, zostaw komentarz. Będzie mi bardzo miło!

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *