ubezpieczenie podróżne,

Podróżowanie po świecie to nie tylko przyjemności, ale również odpowiedzialność. Choć ubezpieczenie podróżne powinno towarzyszyć nam podczas każdego zagranicznego wyjazdu, są miejsca, gdzie jego posiadanie może okazać się szczególnie ważne. Leczenie w niektórych krajach może być bowiem niezwykle drogie, a odpowiednia polisa pozwoli cieszyć się wakacjami bez dodatkowych zmartwień. Oto pięć krajów, w których brak ubezpieczenia podróżnego będzie sporo kosztować.

1. Stany Zjednoczone

USA słyną z jednego z najdroższych systemów opieki zdrowotnej na świecie. Nawet rutynowa wizyta u lekarza czy proste zabiegi mogą generować koszty liczone w tysiącach dolarów. Bez odpowiedniego ubezpieczenia, nieplanowane leczenie może przekształcić wymarzone wakacje w finansowy koszmar. Ubezpieczenie podróżne z odpowiednio wysoką sumą jest tutaj absolutną koniecznością.

2. Japonia

Japonia oferuje wysoki standard opieki zdrowotnej, ale równie wysokie są koszty leczenia. Co więcej, system opieki zdrowotnej w tym kraju jest skomplikowany – znacznie różni się od naszego, a bariery językowe mogą dodatkowo utrudniać sytuację. Turystom zaleca się wykupienie ubezpieczenia, które pokryje nie tylko koszty leczenia, ale także ewentualną konieczność korzystania z pomocy assistance.

3. Szwajcaria

Szwajcaria, znana z pięknych krajobrazów i wyjątkowej czystości, również posiada jedne z najwyższych stawek medycznych na świecie. Ubezpieczenie podróżne jest niezbędne, by móc bez obaw korzystać z aktywności na świeżym powietrzu, jak narciarstwo czy trekking w górskich pasmach, które mogą nieść za sobą ryzyko urazów. Wybierając się do tego kraju warto sprawdzić, czy wybrana polisa obejmuje koszty transportu medycznego, akcji ratowniczej oraz leczenia kontuzji, wynikających z uprawiania sportów.

4. Kanada

Podobnie jak w sąsiednich Stanach Zjednoczonych, w Kanadzie koszty opieki zdrowotnej są bardzo wysokie. Pomimo powszechnego systemu zdrowotnego dla obywateli, turyści muszą być przygotowani na pokrycie pełnych kosztów leczenia. Odpowiednie ubezpieczenie podróżne będzie kluczowe szczególnie w przypadku sportów zimowych, czy odległych ekspedycji w dzikie tereny Kanady.

5. Norwegia

Choć Norwegia należy do krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego, gdzie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, to warto pamiętać, że pokrywa ona jedynie podstawowe koszty. Specjalistyczne zabiegi i pomoc medyczna w prywatnych placówkach, zwłaszcza w odległych rejonach Norwegii, mogą być bardzo drogie. Dlatego warto wyposażyć się w dodatkowe ubezpieczenie, które obejmuje większy zakres usług medycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *