Wczasy w Tajlandii - ile mogą kosztować

Tajlandia należy do jednych z najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych wyjazdów. Decyduje o tym kilka czynników m.in. coraz większe zainteresowanie egzotyczną kulturą, przyjazna, pełna słońca aura, niezwykłe krajobrazy, zabytki, a także atrakcyjna oferta biur podróży. Koszty utrzymania w Tajlandii są stosunkowe niskie, a to dodatkowo wpływa na zainteresowanie tym krajem.
Ile mogą kosztować wczasy w Tajlandii? Od czego zależy cena wyjazdu?

Artykuł sponsorowany

Tajlandia – wymarzony miejsce na wypoczynek

Tajlandia leży w  południowo-wschodniej Azji, przyciąga turystów niezwykłymi krajobrazami. Każdy znajdzie tu coś, co go zachwyci. Piękna, bujna zieleń, imponujące górskie pasma, zachwycające plaże Tajlandii, pełne przepychu miasta, niezwykłe zabytki, wysokie temperatury i egzotyczna kuchnia – to tylko niektóre z dostępnych atrakcji. Są tu wspaniałe warunki do wypoczynku, uprawiania sportów wodnych, zwiedzania. Najlepsza pogoda w Tajlandii panuje od listopada do lutego. Temperatury w tym okresie w całej Tajlandii są przyjemne, nie tak wysokie, jak w porze gorącej i suchej, czyli w okresie marca do maja. To wszystko sprawia, że regularnie rośnie liczba turystów, chcących odwiedzić to piękne miejsce. Wycieczki do Tajlandii organizują niemal wszystkie biura podróży. Można wybrać także samodzielny wyjazd do Tajlandii, który jest zazwyczaj tańszy niż ten, organizowany przez biuro podroży. Najczęściej turyści korzystają z lotów czarterowych lub lotów z przesiadką z Bangkoku – proponowanych przez największe linie lotnicze. Najwięcej osób na miejsce wypoczynku wybiera rajskie wyspy tj. Phuket, Koh Samui, a także Koh Phi Phi i Koh Phangan. Lubiana jest także prowincja Krabi, która zachwyca plażami, tropikalnymi lasami oraz błękitną laguną. Więcej na temat wakacji w Tajlandii można przeczytać na stronie https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/tajlandia-ceny-koszty-wakacji/.

Biuro podróży – wycieczki Tajlandia

Ceny wyjazdów do Tajlandii organizowanych przez biura podróży są mocno zróżnicowane, zależą m.in. do wybranej opcji pobytu oraz okresu, w którym ma odbyć się wyprawa. Ceny wycieczek w okresie maj-wrzesień są tańsze niż w szczycie naszego sezonu wakacyjnego, czyli lipiec-wrzesień. Za tygodniowy pobyt all inclusive z noclegiem w 4-gwiazdkowym hotelu trzeba zapłacić ok. 5-6 tysięcy. Można wybrać również wycieczki objazdowe, których koszt to ok. 4500 zł. Wyjazdy organizowane przez biura podróży obejmują przejazd, nocleg, wyżywienie, opiekę rezydenta, niektóre atrakcje. Wadą takiej wyjazdów są wyższe koszty w porównaniu do wycieczki zorganizowanej samodzielnie, pobyt w zatłoczonych kurortach oraz brak elastyczności. 

Tajlandia wakacje – wyjazd samodzielny

Coraz więcej osób decyduje się na wakacje w Tajlandii organizowane we własnym zakresie. Taka opcja jest dużo tańsza, koszty życia w Tajlandii nie są wysokie. Bilet z Warszawy do Bangkoku można kupić już za ok. 2000 zł w dwie strony, cena za tygodniowy nocleg w kwaterach prywatnych to 600 zł, a 7-dniowy pobyt w hotelu to. 600-1000 zł, w zależności od lokalizacji i standardu. Wyżywienie można wykupić w wybranej restauracji lub żywić się na własną rękę, korzystając z lokalnych straganów i barów. Cena za danie z tajskiej kuchni to ok. 9 zł.  Turyści mogą tanie kupić świeże, aromatyczne owoce, lokalne przysmaki, owoce morza itp. Do kosztów pobytu należy doliczyć również bilety wstępu do znanych atrakcji. Jest to ok. 30-200 zł w zależności od miejsca. Po kraju można się poruszać, korzystając z lokalnej kolei, autobusów oraz metra. Dostępne są także taksówki, mototaksówki oraz autoriksze. Osoby, które cenią elastyczność, nie szukają luksusów, chcą samodzielnie zwiedzać, zapłacą za wakacje w tym pięknym kraju ok. 3000 zł. Warto szukać okazji, regularnie sprawdzać połączenia do stolicy Tajlandii, bo można trafić na duże promocje.

Ubezpieczenie w Tajlandii

Wybierając się na wakacje do Tajlandii, warto pamiętać o ubezpieczeniu https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/ubezpieczenie-biletu-lotniczego/.  W kraju nie obowiązuje EKUZ, dlatego należy wykupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne. Przed zakupem warto sprawdzić zakres polisy i dopasować zakres ochrony do swoich potrzeb. Nie warto oszczędzać i rezygnować z ubezpieczenia, ponieważ może to oznaczać duże wydatki w przypadku choroby czy innych nieprzewidzianych zdarzeń. Opieka medyczna w Tajlandii jest bardzo droga, za konsultacje u lekarza trzeba zapłacić minimum 200 zł. Cena podstawowej polisy to ok. 4,60 za jeden dzień ochrony, rozszerzona opcja to ok. 15 zł.

W Tajlandii można przeżyć niezapomniane wakacje. To kraj z wieloma atrakcjami, turystów kuszą piękne plaże, słońce, bujna zieleń, tajska kuchnia, także zróżnicowana oferta. Dostępne są luksusowe hotele oraz tanie prywatne kwatery. Warto wybrać opcję dopasowaną do swoich potrzeb i odwiedzić to niezwykłe miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *