Legoland - Billund - atrakcje turystyczne Danii

 

Duński Legoland jest najstarszym i największym parkiem wśród wszystkich Legolandów. Ten zajmujący 123 000 m² powierzchni park rozrywki dostarcza ekscytujących wrażeń. Prawie wszystko jest zbudowane z klocków. Do stworzenia parku użyto ich ponad 60 milionów. Całość tworzy swojego rodzaju miasteczko.

 

Będąc w Danii z dzieckiem nie mogliśmy przepuścić wizyty w Legolandzie! Półtorej godziny drogi z Aarhus i byliśmy w Billund.

 

Ponad 20 mln plastikowych klocków użyto do stworzenia Minilandu – miniaturowych miast i replik cudów świata. Wśród wielu wspaniałych modeli podziwiać można m. in. Centrum Kosmiczne Kennedy’ego, amsterdamskie kanały, nabrzeże w Bergen czy szkockie zamki i jeziora.
Legolnd to raj dla dzieci! Podczas przejażdżki mini jeepem można się poczuć jak na Safari. Można obejrzeć lwy, zebry i żyrafy. Oczywiście wszystko zbudowane z klocków Lego. Można także wybrać się na wycieczkę łódką, płynąc wśród budowli takich jak Statua Wolności, Akropol czy Świątynia Ramzesa II w Abu Simbel. Rekonstruowane w skali od 1:20 do 1:40, z niesamowitą dbałością o szczegóły. Karuzele, pociągi, samochody, łódki, czy górskie kolejki, to tylko nieliczne z czekających tu atrakcji.
Rocznie Legoland przyciąga około 1,7 mln odwiedzających i jest tym samym największą duńską atrakcją turystyczną.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej informacji i zdjęć z Danii znajdziesz tutaj…

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *