W Polsce znajdują się 23 parki narodowe, których łączna powierzchnia wynosi 3167,48 km². To najpiękniejsze zakątki kraju objęte ochroną. Statusem parków narodowych, zgodnie z ustawą o ochronie przyrody, objęto obszary o powierzchni nie mniejszej niż 1000 ha, wyróżniające się szczególnymi wartościami przyrodniczymi, naukowymi, społecznymi, kulturowymi i edukacyjnymi.
Jak zainteresować przedszkolaka i w ciekawy sposób opowiedzieć o polskiej przyrodzie? Z tym problemem doskonale poradził sobie Tomasz Samojlik – biolog, autor komiksów i książek dla dzieci. Jego nowa edukacyjna seria książeczek o Żubrze Pompiku i jego wyprawach po polskich parkach narodowych wydawnictwa Media Rodzina na pewno przypadnie do gustu najmłodszym podróżnikom.
Kolorowe książeczki w ciekawy i obrazowy sposób prezentują polskie parki narodowe, pomagając dzieciom poznać swoją ojczyznę. Dzieci odnajdą w nich wszystko, co w obcowaniu z dziką przyrodą najcenniejsze – piękne krajobrazy, dzikie zwierzęta. Ciekawe przygody połączone z mnóstwem zabawnych i interesujących faktów pomagają dzieciom lepiej zrozumieć otaczającą je przyrodę.
Dzieci uwielbiają fakty i ciekawostki, a książeczki dostarczają wielu przyjaznych dzieciom informacji. Dzieci dowiadują się z nich, że ptaki mogą budować gniazda nie tylko na drzewach, ale też na wodzie, że domek bobra to żeremie, oraz że łosie mają szerokie racice, dzięki którym nie zapadają się w błocie.
Do tej pory ukazały się trzy części, opisujące Narwiański, Biebrzański i Wigierski Park Narodowy. Docelowo seria będzie zawierała 23 książeczki.
„Żubr Pompik. Wyprawy” to nie jest atlas z mapami, lecz wciągające historyjki, które sprawiają, że jest to świetna lektura dla małych dzieci.
Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Media Rodzina.
Bardzo fajna książka która pokazuje takie zagadnienia w książkach dla dzieci.