Media_Rodzina_Zubr_Pompik_Wyprawy-photo-travel

 

W Polsce znajdują się 23 parki narodowe, których łączna powierzchnia wynosi 3167,48 km². To najpiękniejsze zakątki kraju objęte ochroną. Statusem parków narodowych, zgodnie z ustawą o ochronie przyrody, objęto obszary o powierzchni nie mniejszej niż 1000 ha, wyróżniające się szczególnymi wartościami przyrodniczymi, naukowymi, społecznymi, kulturowymi i edukacyjnymi.

Jak zainteresować przedszkolaka i w ciekawy sposób opowiedzieć o polskiej przyrodzie? Z tym problemem doskonale poradził sobie Tomasz Samojlik – biolog, autor komiksów i książek dla dzieci. Jego nowa edukacyjna seria książeczek o Żubrze Pompiku i jego wyprawach po polskich parkach narodowych wydawnictwa Media Rodzina na pewno przypadnie do gustu najmłodszym podróżnikom.

 

Książeczki dla dzieci. Żubr Pompik Wyprawy wydawnictwa Media Rodzina

 

Kolorowe książeczki w ciekawy i obrazowy sposób prezentują polskie parki narodowe, pomagając dzieciom poznać swoją ojczyznę. Dzieci odnajdą w nich wszystko, co w obcowaniu z dziką przyrodą najcenniejsze – piękne krajobrazy, dzikie zwierzęta. Ciekawe przygody połączone z mnóstwem zabawnych i interesujących faktów pomagają dzieciom lepiej zrozumieć otaczającą je przyrodę.

Dzieci uwielbiają fakty i ciekawostki, a książeczki dostarczają wielu przyjaznych dzieciom informacji. Dzieci dowiadują się z nich, że ptaki mogą budować gniazda nie tylko na drzewach, ale też na wodzie, że domek bobra to żeremie, oraz że łosie mają szerokie racice, dzięki którym nie zapadają się w błocie.

Do tej pory ukazały się trzy części, opisujące Narwiański, Biebrzański i Wigierski Park Narodowy. Docelowo seria będzie zawierała 23 książeczki.

 

 

 

 

Żubr Pompik Wyprawy - książeczki z mapą Parków Narodowych w Polsce

 

Żubr Pompik Wyprawy - książeczki z mapą Parków Narodowych w Polsce

 

„Żubr Pompik. Wyprawy” to nie jest atlas z mapami, lecz wciągające historyjki, które sprawiają, że jest to świetna lektura dla małych dzieci.

 

Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Media Rodzina.

https://mediarodzina.pl/

 

 

15 komentarzy

  1. Rzeczywiście fajna seria. Co ciekawe dożyliśmy czasów, kiedy żubra można zobaczyć nie tylko w ZOO i rezerwacie. U nas w Wielkopolsce grasują swobodnie po lasach i polach. Widok niesamowity. Żubr jako przewodnik po polskiej przyrodzie dobrze wybrany.

  2. Ściągawki dla rodziców 🙂 podczas cowycieczkowych egzaminów 😉 Super! W tym roku zamierzamy bliżej przyjrzeć się naszej pięknej Polsce głównie ze względu na rosnące zainteresowanie i świadomość naszych dzieciaków więc książeczki jak znalazł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *