wtorek, 6 grudnia 2016

Magiczny Jarmark Bożonarodzeniowy


Zima w Europie to idealny czas, na odwiedzanie Jarmarków Bożonarodzeniowych, trwających przez cały okres adwentu. To jedna z najpiękniejszych tradycji starego kontynentu. W wielu europejskich miastach i miasteczkach rynki, place, brukowane uliczki zamieniają się w mieniące się tysiącami światełek jarmarki. Świąteczne stragany oferują dania regionalne, słodycze, grzane wino, ozdoby choinkowe, zabawki, oraz rzemiosło regionalne.

Kolejny już Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu tradycyjnie odbywa się na Rynku i ulicy Świdnickiej. Jego historia sięga drugiej połowy XVI wieku.
Spacerując wokół kilkudziesięciu małych drewnianych stoisk naprawdę można poczuć magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Można zakosztować wielu specjałów takich jak tradycyjne kołacze, pieczone kasztany, węgierskie langosze, francuskie naleśniki oraz wielu innych regionalnych produktów.


Nad jarmarkiem unosi się aromatyczny zapach grzanego wina, które rozgrzewa ciało i duszę. Jest malinowe, śliwkowe, wiśniowe, jagodowe, białe grzane wino oraz mój ulubiony grzaniec wrocławski. Na osoby nie pijące alkoholu czeka świąteczny poncz, herbata i gorąca czekolada. Tradycyjnie wszystkie napoje podawane są w kubkach w kształcie buta. 


Mnóstwo atrakcji czeka również na dzieci. W Bajkowym Lasku obejrzeć można przepiękne bajki takie jak Królewna Śnieżka, Pinokio czy Czerwony Kapturek.


Amerykańska platforma internetowa „The Huffington Post” opublikowała listę 12 najpiękniejszych europejskich jarmarków bożonarodzeniowych. Obok tak wspaniałych i historycznych jarmarków, jak słynny jarmark we Frankfurcie, Wiedniu czy Norymberdze znalazł się bożonarodzeniowy jarmark we Wrocławiu.
Obok jarmarku odbywa się tu także mnóstwo imprez towarzyszących takich jak Świąteczna parada ze św. Mikołajem, wystawa rzeźb lodowych, Zimowa parada Królowej Śniegu, czy Świąteczny Korowód Kolędników.

2 komentarze :

  1. Fantastycznie widać ten świąteczny klimat na zdjęciach. Co prawda nie byłam nigdy we Wrocławiu, ale od znajomych słyszałam, że jarmark jest świetny i warto się tam wybrać, nie tylko z aparatem ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajne ujęcia. Widać atmosferę świąt.
    Polskie Boże Narodzenie ma jednak niepowtarzalny klimat. Zwłaszcza rodzinna atmosfera, to jest to co nas odróżnia, bo jarmarki pomimo, że piękne i atrakcyjne są na całym świecie :).

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania. Nie masz konta... skorzystaj z opcji anonimowy.

Jestem na...

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.