Rajskie wakacje w Center Parcs

Podczas naszego pobytu w Dolnej Saksonii zatrzymaliśmy się w Center Parcs Bispinger Heide w Bispingen. Jest to duży ośrodek wypoczynkowy położony w pięknej, zalesionej okolicy pomiędzy Hamburgiem a Hanowerem oferujący komfortowe zakwaterowanie oraz bogate zaplecze rekreacyjne, przyjemne kawiarnie i restauracje dla gości w każdym wieku.


Sieć Center Parcs założył holenderski biznesmen Piet Derksen, który w 1953 roku wpadł na pomysł, aby stworzyć w naturalnym otoczeniu ośrodek dla rodzin z dziećmi. Otworzył on kemping przy naturalnym jeziorze, w którym ustanowiono rynnę do zjeżdżania. To była pierwsza Aqua Mundo. Stopniowo dodawano kolejne domki. Obecnie istnieje 26 parków w Anglii, Niemczech, Holandii i Francji.
W parku w Bispingen 90 procent powierzchni zajmuje las mieszany a domki zostały ustawione między drzewami i rozrzucone po całym lesie. Tylko 10 procent całkowitej powierzchni parku zostało zabudowane. Pomimo wielu ludzi odwiedzających to wyjątkowe miejsce można odnaleźć tu absolutny spokój. Jeziora zapewniają doskonałe siedlisko dla ryb, ptaków i kaczek.
  
Park oferuje wiele domków do wyboru – ukryte w lesie, niesamowite domki na drzewie oraz najbardziej spektakularne - domki na wodzie.


 
Wszystkie domki są komfortowo wyposażone. My mieliśmy domek w wersji Premium. Salon z kominkiem, dwie sypialnie, kuchenka, mikrofalówka, zmywarka, ekspres do kawy, kino domowe to tylko część udogodnień.

Należy pamiętać, że nie jest możliwe zaparkowanie auta obok zarezerwowanego domku. Można do niego dojechać wyłącznie w dniu przyjazdu i w dniu wyjazdu. Podczas pobytu goście muszą zaparkować auta na wyznaczonym parkingu. Jest to dobre rozwianie, bo dzięki temu po parku nie poruszają się samochody. Zresztą właściwie nie ma potrzeby opuszczać parku. Jego duży teren, położony w leśnym otoczeniu nie pozostawia żadnych życzeń.

Po Parku jeździ zgodnie z rozkładem oszklona kolejka – Schnucken-Expres, którą można dostać się w każdą część parku oraz do pobliskiej miejscowości - Bispingen.W centralnym obszarze parku znajduje się Market Dome. Pod potężnymi kopułami znajdują się kryty plac zabaw, restauracje, spa, supermarket, obiekty sportowe, kręgielnia i wiele innych atrakcji, których nie sposób tu wyliczyć. Na małych amatorów kartingu czekają mini samochodziki. W pobliżu znajduje się też małe zoo, ściana wspinaczkowa, minigolf i wioska indiańska. Można także wypożyczyć rowery, lub popływać po jeziorze łódką lub rowerem wodnym.

Market Dome jest porośnięty tropikalnymi roślinami, storczykami, palmami, cytrusami i bananowcami, które zapewniają niepowtarzalny subtropikalny klimat. Tu znalazły też swój dom dwie papugi, flamingi i żółwie.Największą atrakcją jest oczywiście wodny, subtropikalny raj - Aqua Mundo - tu dzieci (i nie tylko) mogą bawić się w nieskończoność! Przez okrągły rok, bez względu na zewnętrzne warunki atmosferyczne, tutaj zawsze panuje wspaniała pogoda.W tym miejscu nie można narzekać na nudę, bo atrakcji jest całe mnóstwo. Zjeżdżalnie, ślizgawki, rwący potok, błękitne laguny, wodospady i wielki basen w którym co pół godziny wytwarzana jest potężna sztuczna fala to tylko część z nich. Płytki brodzik ze zjeżdżalniami i ślizgawkami to idealne miejsce dla maluchów, a w grocie solnej można z kolei zażyć solidnej porcji zdrowotnego relaksu.
Na całym obiekcie jest WiFi ale niestety dziwaczne drogie - 5 euro za godzinę to lekka przesada. Na szczęście w Market Dome można skorzystać z WiFi za darmo ale tylko pół godziny dziennie.

Park został stworzony w zgodzie z przyrodą przez co został wyróżniony znakiem jakości "The Green Key". Woda deszczowa jest zbierana i wykorzystywana. Do filtrowana wody z Aqua Mundo jest wykorzystywany proces odwróconej osmozy. W całym parku do zwalczania szkodników stosowane są jedynie naturalne procesy. Mszyce i przędziorki są kontrolowane przez biedronki. Na drzewach zostało rozmieszczone około 200 skrzynek nietoperzy co skutecznie powstrzymuje populacje komarów.
Pomimo wrześniowej pory, trafiliśmy na wspaniałą, wręcz upalną pogodę, ale nawet przy złej pogodzie naprawdę nie można się tutaj nudzić.

Park jest także idealną bazą wypadową dla gości chcących odwiedzić Heidepark w Soltau, Snow Dome czyli kryty, całoroczny stok narciarski w Bispingen albo inne atrakcje, których w Dolnej Saksonii jest mnóstwo.

Komentarze

  1. Wow, super zabawa!

    OdpowiedzUsuń
  2. Fantastycznie ogląda się takie zdjęcia jesienną porą, to takie mini-pocztówki z wakacji :) Wyjazd na pewno był udany, a ile pięknych widoków...

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania. Nie masz konta... skorzystaj z opcji anonimowy.

Jestem na...