MiniEUROLAND

Park miniatur MiniEUROLAND w Kłodzku w województwie dolnośląskim założony został w 2015 roku i szybko stał się jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych Ziemi Kłodzkiej. Na powierzchni 20 tys. m2 zgromadzono kilkadziesiąt miniaturowych modeli znanych i rozpoznawalnych budowli z całej Europy.

Wśród nich można zobaczyć najważniejsze zabytki architektoniczne, takie jak Fontanna di Trevi w Rzymie, Łuk triumfalny w Paryżu, Ratusz w Pradze, czy wspaniały kompleks pałacowy Zwinger w Dreźnie. MiniEUROLAND to także całe mnóstwo makiet dolnośląskich zabytków, takich jak Uniwersytet Wrocławski, Most Grunwaldzki, Zamek Książ czy potężna Twierdza w Kłodzku. 

Muszę przyznać, że park zrobił na mnie wrażenie choć wiedziałem czego się spodziewać. Miniaturę Ratusza w Kłodzku widziałem już dwa lata temu podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych we Wrocławiu. Może park nie jest jeszcze tak duży jak Italia w miniaturze w Rimini, ale naprawdę całość jest stworzona z dbałością o najmniejszy szczegół.

Park położony jest tuż przy drodze nr 8 i poosiada duży, bezpłatny parking.Park Miniatur MiniEUROLAND - jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych Ziemi Kłodzkiej.

Park Miniatur MiniEUROLAND - jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych Ziemi Kłodzkiej.

Park nie tylko bawi, ale i uczy. Przy każdym eksponacie znajduje się tablica informująca o miniaturze i jej oryginale. Fajnym rozwiązaniem jest możliwość pobrania bezpłatnej aplikacji Minieuroland na telefon. Dzięki niej mamy możliwość słuchania informacji przy każdej miniaturze.

Park Miniatur MiniEUROLAND to jednocześnie wspaniałe arboretum. Makiety najsławniejszych budowli ustawione są wzdłuż wąskich ścieżek a całości dopełnia wspaniała roślinność – unikalne gatunki drzew i krzewów zostały sprowadzone z najlepszych szkółek ogrodniczych z Polski, Holandii i Belgii.W parku odbywają się imprezy okolicznościowe. Największą z nich jest festiwal kwiatów.

MiniEUROLAND to świetne miejsce aby wybrać się całą rodziną. Na terenie parku znajduje się duży plac zabaw z nowoczesnymi konstrukcjami, zjeżdżalniami, huśtawkami.
Komentarze

  1. Ciekawe miejsce :) Aż kusi, żeby tam pojechać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Żałuje, że nie wstąpiliśmy bo przejeżdżaliśmy obok. Przyznam, że z zewnątrz mnie nie zachęcił a widać, że warto.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania. Nie masz konta... skorzystaj z opcji anonimowy.

Jestem na...