Dolni Morava - Sky Walk


Sky Walk to najnowsza atrakcja ośrodka w czeskiej miejscowości Dolni Morava, znajdującej się około 200 km na wschód od Pragi niedaleko polskiej granicy. Zaprojektowana przez architekta Zdeněk Franek niezwykła wieża widokowa znajduje się na zboczu góry Slamnik 1116 m n.p.m.

Do wykonania tej 55 metrowej konstrukcji zużyto w sumie 600 metrów sześciennych drzewa modrzewiowego i 380 ton stali. Dzięki połączeniu drewna i stali chodnik doskonale wtapia się w otoczenie. Szeroki, delikatnie nachylony pomost pozwala dotrzeć na szczyt nawet osobom na wózkach inwalidzkich /czy rodzicom z wózkami dziecięcymi.

Zapętlone struktury pozwalają odwiedzającym spacerować z głowami w chmurach, zachwycając się niepowtarzalnymi widokami na szczyty okolicznych gór. Z góry rozpościera się wspaniały widok na Masyw Śnieżnika, dolinę rzeki Morava i Karkonosze.


W przeciwieństwie do szklanego mostu Haohan Qiao w Chinach czy platformy widokowej "The Ledge" na 103 piętrze wieżowca Willis Tower w Chicago tarasy Sky Walk mają podłogi zbudowane z sieci. Chociaż wszystko jest bezpieczne, to spoglądanie w dół stojąc na siatce podnosi poziom adrenaliny.

Tego dnia Hania obchodziła swoje 4 urodziny więc na szczycie odśpiewaliśmy Sto lat. Oczywiście były też prezenty ;)Dodatkową atrakcją jest zawieszony nad przepaścią rękaw z siatki przez który można dotrzeć na wyższy poziom oraz metalowa zjeżdżalnia o długości 101 m, którą możemy powrócić na dół!U podnóża góry znajduje się duży, bezpłatny parking z którego można dojść przyjemną, leśną drogą do oddalonego o ok 1 km wyciągu. Wygodne czteroosobowe kanapy zabierają nas pod samą wieżę. Oczywiście można też wejść szlakiem na szczyt


Komentarze

 1. Ta wieża jest w sam raz dla kogoś z lękiem wysokości :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne miejsce!
  Szkoda że ostatnio się tam nie zapuszczam, ale kto wie, może kiedyś...

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne miejsce i super zdjęcia! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Istny plac zabaw dla każdego! A widoki cudowne! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajne, widoki fajne, trzeba tam pojechać, fajne zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Naprawdę robi wrażenie. Ale jak ktoś ma lęk wysokości, tak ja jak, to od samego patrzenia na zdjęcia kręci się w głowie ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Podobne "urządzenie" można znaleźć również w Czechach tylko na południowy zachód od Czeskich Budziejowic, w miejscowości Lipno nad Wełtawą.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ależ przepiękne miejsce! Sama bym skorzystała www.adriana-style.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania. Nie masz konta... skorzystaj z opcji anonimowy.

Jestem na...