Wrocławskie FLOW

Europejska Stolica Kultury to europejskie miasto wybrane przez Unię Europejską, które w ciągu jednego roku może zaprezentować życie kulturalne miasta, całego regionu i państwa. Pierwszym Europejskim Miastem Kultury były w 1985 roku Ateny. W 1999 nazwę zmieniono na Europejską Stolicę Kultury. W roku 2000 wyjątkowo wybrano aż 9 miast, aby podkreślić wkład miast europejskich w osiągnięcia kultury i cywilizacji światowej, wśród nich znalazł się Kraków. W tym roku tytuł piastuje Wrocław i Donostia - San Sebastian.

Głównym elementem wieczornego wydarzenia zorganizowanego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury w przestrzeni między Wyspą Piasek a mostem Pokoju 11 czerwca 2016 był niezwykły spektakl dla szerokiej widowni. W centrum tego widowiska znajdowała się muzyka napisana przez młodych kompozytorów z Niemiec, Polski, Izraela oraz Czech. Do udziału zaproszone zostały orkiestry i chórzyści z czterech krajów Europy.


Komentarze

 1. Niesamowity klimat pięknie pokazany na zdjęciach!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale pięknie to wyglądało! Mieszkam niedaleko Wrocławia, ale niestety nie było mnie na spektaklu czego teraz bardzo żałuję. Super zdjęcia ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wrocław pozostanie Europejską Stolicą Kultury do końca roku. Zapewne jeszcze niejedno widowisko przed nami ;)

   Usuń

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania. Nie masz konta... skorzystaj z opcji anonimowy.

Jestem na...