W krainie fiordów - Odda


Odda to małe norweskie miasto, stolica regionu Hordaland, pięknie położone między pasmem gór pokrytych lodowcem (3 co do wielkości w Norwegii) Folgefonna, a płaskowyżem Hardangervidda na krańcu Sorfjorden. Pędzące wodospady, górskie szczyty, majestatyczne fiordy i wieczny śnieg powodują, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.U bram miejscowości Odda, znajduje się 160 metrowy wodospad Latefoss robiący naprawdę duże wrażenie.


Odda jest głównym miejscem wypadowym na Trolltunge.

Komentarze

 1. Byłam w Oddzie. Miasto posłużyło nam jako baza wypadowa właśnie na Trolltunge, dlatego nie będę tutaj zbyt oryginalna ;) Aczkolwiek zwiedziliśmy (wtedy jeszcze z rodzicami) wiele pięknych miast i miejscowości, nocując tam, gdzie poniosło nas auto. Wspaniała przygoda! Zdjęciami uchwyciłaś klimat, którego mi bardzo brakuje. Z chęcią bym wróciła do Norwegii - trzeba tam być, żeby zrozumieć, za czym ludzie tak tęsknią :)

  Pozdrawiam ciepło! I PS: zwiesiliście nogi ze skarpy? ;) Ja się strasznie bałam, ale widziałam, że niektórzy ludzie odważnie siadali na skraju.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. Nawet najlepsze zdjęcia nie są w stanie oddać piękna Norwegii. Trzeba tam pojechać, zakosztować rześkiego powietrza, spróbować krystalicznie czystej wody spływającej wprost z lodowca. To wspaniałe uczucie.

   Spoglądałem w dół jedynie wychylając głowę, leżąc na krawędzi Preikestolen. Nie siadałem ze zwieszonymi nogami ;)

   Usuń
 2. Świetne zdjęcia :) fajnie oddają ducha wyprawy.. jeśli chodzi o okolice to planuję zwiedzić w wakacje

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania. Nie masz konta... skorzystaj z opcji anonimowy.

Jestem na...